Folia samoprzylepna

Folia samoprzylepna​

Nasze produktu drukujemy na najnowszych ploterach, które zapewniają bardzo wysoką jakość grafiki. Drukujemy techniką dedykowaną w zależności od przeznaczenia i ekspozycji danych wydruków. Dzięki temu wydruki wielkoformatowe mają doskonałą jakość i trwałość kolorów. 

Skontaktuj się w sprawie wyceny

Samoprzylepne folie reklamowe można stosować do produkcji wielkich outdoorowych projektów oraz mniejszych formatów przeznaczonych do ekspozycji wewnętrznej. Maksymalna szerokości folii samoprzylepnej wynosi około 160 cm w jednym brycie. Długość grafiki bez łączenia jest ograniczona tyko długością roli i dochodzi do 50 metrów bieżących.

Nadruki na foliach samoprzylepnych wykonywane są na różnych typach folii zależnie od potrzeb, przeznaczenia i czasu ekspozycji materiału oraz podłoża:
         – folia monomerowa
         – folia polimerowa
         – folia wylewana
         – folia One Way Vision (OWV)
         – folia adhezyjna
         – folia podłogowa
         – folia szroniona / mrożona

Folia monomerowa
Jest to ekonomiczna folia samoprzylepna. Może być błyszcząca lub matowa. Stosuje się ją do płaskich powierzchni, takich jak: standy, tablice reklamowe i informacyjne, szyldy reklamowe, czy płaskie powierzchnie na różnych pojazdach. Posiada ona pamięć kształtu. Niestety po naklejeniu na różne przetłoczenia w krótkim czasie odkleja się od miejsc wklęsłych i powraca do pierwotnego kształtu. Przy stosowaniu zewnętrznym zalecane jest pokrycie folii monomerowej laminatem UV, trwałość takiego produktu obliczana jest na okres około trzech lat.

Folia polimerowa

Podobnie jak folia monomerowa jest to folia samoprzylepna. Jest stosowana do płaskich lub lekko pofałdowanych lub zakrzywionych powierzchni. Dzięki swojej elastyczności dopasowuje się do podłoża. Jednak po naklejeniu na głębokie przetłoczenia po pewnym czasie odkleja się od miejsc wklęsłych. Powraca do pierwotnego kształtu. Tak jak w przypadku folii monomerowej zalecane jest pokrycie wydruku laminatem UV aby zabezpieczyć go przed uszkodzeniami mechanicznymi. To folia średniookresowa. Trwałość do pięciu lat.

Folia wylewana

W przypadku oklejania powierzchni z głębokimi przetłoczeniami (np. karoserii), wypukłymi elementami konieczne jest zastosowanie folii wylewanej. Po procesie obróbki cieplnej dostosowuje się ona do nowo nadanego jej kształtu. Ten rodzaj folii nie posiadają pamięci kształtu. Jest to niewątpliwa przewaga nad zwykłymi foliami, które po naklejeniu na powierzchnie obłe lub wklęsłe powracają do swojego pierwotnego kształtu. Zalecane jest jednak pokrycie wydruku laminatem wylewanym o identycznych właściwościach jak folia. Folia wylewana to bardzo trwały produkt. Trwałość do dziesięciu lat.

Folia One Way Vision (OWV)
Folia OWV to dedykowany rodzaj folii o perforowanej powierzchni do stosowana na przeźroczystych powierzchniach: witrynach sklepowych, szybach w pojazdach, szklanych fasadach budynków, szklanych drzwiach, czy oknach w komunikacji zbiorowej. Dzięki specjalnej perforacji nie przysłania ona widoku osobie będącej wewnątrz budynku czy pojazdu jednocześnie doskonale eksponując elementy grafiki na zewnątrz. Wykorzystanie folii OWV na pojazdach wymaga użycia laminatu. Stosuje się do tego specjalny materiał z krystalicznie czystym klejem. Trwałość folii One Way Vison jest obliczana na okres od dwóch do trzech lat.

Folia adhezyjna

Folia adhezyjna to tzw. folia bezklejowa. Przywiera ona do gładkich powierzchni takich jak szkło czy plexi. Podstawową zaletą tej folii jest jej łatwa aplikacja oraz usunięcie. To folia niebrudząca. Może być stosowana wielokrotnie bez straty siły przywierania adhezji. Można ją naklejać zarówno od strony zadruku jak i niezadrukowanej.

Folia podłogowa

Folia podłogowa bardzo ciekawe rozwiązanie reklamowe. Grafika zabezpieczona laminatem antypoślizgowym pozwala eksponować reklamę bezpośrednio na podłodze, nie ulegnie ona zniszczeniu oraz wytarciu. Kształt i wielkość takiej reklamy jest praktycznie nieograniczony. Uzależniony jest tylko od wielkości ploterów tnących. Jest to idealne rozwiązanie dla banków, salonów sprzedażowych, showroomów czy hal sportowych. Oryginalność takiej formy reklamy na pewno zostanie dostrzeżona przez odbiorców.

Folia szroniona / mrożona

Jest stosowana w szczególności do dekoracji witryn i przeszklonych drzwi dla uzyskania efektu oszronienia lub nadania efektu piaskowania. Jest powszechnie stosowana w nowoczesnych przestrzeniach biurowych, w których stosowane są szklane ściany do oddzielania stanowisk, boksów. Folia szroniona służy także do tworzenia i urozmaicania wystroju wnętrz. Na foliach można nadrukować napisy, logotypy, grafiki. Folia szroniona podnosi także estetykę gdyż maskuje odciski palców, które często pojawiają się w przypadku stosowania szklanych drzwi i witryn. Folia jest też łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Zastosowanie folii szronionej zwiększa wytrzymałość szyby.

Odpowiadamy szybko na wyceny. Proponujemy świetne warunki współpracy – krótkie terminy realizacji i profesjonalną obsługę z dowozem lub przesyłką kurierską. Minimalna wartość zamówienia ze względu na proces produkcji wynosi 100 zł netto.