Tkaniny Tekstylne
i profile aluminiowe

Tkaniny Tekstylne i profile aluminiowe

W zależności od potrzeb dysponujemy szeroką gamą profili aluminiowych możliwych do wykorzystania przy produkcji takich systemów jak min.: ramy aluminiowestandy (również podświetlane LED), ścianki i konstrukcjeramy świetlne z matrycą Plexi.

Skontaktuj się w sprawie wyceny

Ten rodzaj systemu ekspozycyjnego został stworzony z myślą o aranżacji oraz dekoracji przestrzeni zarówno wystawienniczych, sklepowych jak również biurowych. Coraz powszechniej stosowany jest także w domach. Daje on nieograniczone możliwości zastosowania grafiki. Konstrukcja jest wykonana z profili aluminiowych satynowanych, anodowanych. Rozmiar ramy zależy tylko i wyłącznie od zamówienia Klienta.

Nadruk jest wykonany na tekstyliach ekologiczną techniką lateksową lub metodą sublimacji
. Materiał jest obszyty silikonową uszczelką. Wymiana materiału reklamowego jest banalnie prosta. Dzianina wraz z silikonem wciska się w przeznaczoną do tego szczelinę, napinając ją w ten sposób na ramie. Odpowiednio przygotowana tkanina gwarantuje mocne napięcie wydruku oraz daje możliwość jego podświetlenia (w przypadku zastosowania profili szerszych).
Profile aluminiowe w dowolnych wymiarach są przeznaczone do montażu na ścianie i sufitach, mogą być stojące bądź wiszące do dwustronnej ekspozycji grafiki. Dopasowane są również do budowy podświetlanych kasetonów. Montaż tych ramek nie wymaga obróbki mechanicznej i jest porównywalnie prosty do wymiany samej grafiki umieszczonej w ramce.
Tkaniny tekstylne i profile aluminiowe z powodzeniem stosowane są w sklepach, centrach handlowych, biurach, hotelach i restauracjach, na lotniskach, wernisażach, wystawach fotograficznych, w muzeach, szkołach, uniwersytetach, galeriach sztuki.

Podstawowe zalety systemu:
         – produkt wielokrotnego użytku
         – bardzo prosty w montażu i demontażu
         – posiada możliwość wymiany grafiki
         – możliwość dwustronnej ekspozycji
         – możliwość zastosowania podświetlenia LED (przy zastosowaniu szerszych profili)
         – zastosowaną tkaninę można prać
         – bardzo duża wytrzymałość konstrukcji
         – niewielka masa

Osobną grupą systemów powstałych z połączenia tkanin tekstylnych i profili aluminiowych są kasetony podświetlane.
Oferowane przez OBIO Dom Produkcyjny kasetony w tym systemie wykonane są z zastosowaniem profili aluminiowych satynowanych, anodowanych w kolorze z łącznikami aluminiowymi i zastosowaniem doświetlenia krawędziowego modułami LED.

Dostępne opcje systemu: wolnostojący, montowany do ściany, podwieszany za pomocą elementów montażowych bezpośrednio do sufitu. Systemy wolnostojący i wolnowiszący umożliwia dwustronną prezentację grafiki, która jest wymienna po obu stronach .
W standardzie oferujemy następujące szerokości profili od 16 mm do 300 mm (dwustronny). Profile o innych szerokościach sprowadzamy na specjalne życzenie Klientów.

Odpowiadamy szybko na wyceny. Proponujemy świetne warunki współpracy – krótkie terminy realizacji i profesjonalną obsługę z dowozem lub przesyłką kurierską. Minimalna wartość zamówienia ze względu na proces produkcji wynosi 100 zł netto.