Drukarnia

Drukarnia cyfrowa i offsetowa OBIO

Z poniższej listy proszę wybrać produkty, które Państwa najbardziej interesują. Jeśli nie znaleźli Państwo interesującej pozycji lub mają nietypowe zlecenie prosimy o kontakt z opiekunami Klienta.

Skontaktuj się w sprawie wyceny

Druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy  to nowoczesna technologia stosowana do produkcji form drukowanych na materiale banerowym, folii i papierze. Ta technika stosowana jest bardzo często do zagospodarowania powierzchni billboardów, do produkcji banerów reklamowych, tablic, szyldów, plakatów, materiałów reklamowych do kasetonów, stojaków, potykaczy, czy też roll-up’ów.

Sprawdź pełną ofertę na druk wielkoformatowy

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy jest technologią doskonale nadającą się do małonakładowych, nietypowych i personalizowanych produkcji. W odróżnieniu od druku offsetowego nie wymaga on skomplikowanego i kosztownego procesu przygotowalni eliminując czasochłonne naświetlanie klisz, blach drukarskich i kalibrowanie maszyn. Drukowanie odbywa się bezpośrednio z pliku cyfrowego. Właśnie dzięki temu warto drukować tą techniką małe nakłady. Atutami druku cyfrowego są szybkość produkcji oraz elastyczność druku kolorowego.

Druk ten polega na naświetleniu wałka podłączonego do tonera i późniejszym przeniesieniu obrazu z wałka na nośnik. Tym jest zazwyczaj papier. Chociaż druk cyfrowy pozwala równie dobrze wykorzystywać inne nośniki takie jak tektura, satyna, folie samoprzylepne i tworzywa sztuczne (np. PVC). W stosunku do druku cyfrowego stosuje się te same technologie introligatorskie co w przypadku innych odmian druku.

Druk offsetowy

Druk offsetowy jest stosowany przy wydrukach w bardzo dużych nakładach. Ze względu na proces przygotowalni, czyli kosztowny i czasochłonny proces produkcji klisz, płyt offsetowych czy polimerowych jest on zupełnie nieopłacalny przy druku niskich nakładów. To jednak najbardziej popularna odmiana druku. W przeciwieństwie do cyfrowego druku offset charakteryzuje się stykowym systemem nanoszenia farby na wybrane podłoże. Farby wodne używane w tej odmianie druku nie są niestety wodoodporne, dlatego wydruki offsetowe nie nadają się do ekspozycji zewnętrznej. W celu poprawy wytrzymałości i trwałości nadruków stosuje się różnego rodzaju procesy uszlachetniania gotowego produktu. Do najczęstszych metod należą: lakierowanie UV, lakierowanie miejscowe i foliowanie.

Produkty oferowane przez OBIO Dom Produkcyjny to między innymi: wizytówki, ulotki, katalogi,  foldery, książki, papiery firmowe, gazetki reklamowe, plakaty, teczki firmowe, koperty z nadrukiem, zaproszenia, etykiety i naklejki. Specjalizujemy się w obsłudze przemysłu oraz firm usługowych. Do naszych Klientów należą duże zakłady produkcyjne i dystrybucyjne, zakłady przetwórstwa spożywczego, instytucje publiczne, instytucje kulturalne, fundacje, stowarzyszenia, lokale gastronomiczne (restauracje i puby), hotele i hostele, galerie handlowe, sieci handlowe, agencje reklamowe, agencje marketingowe,  firmy z branży kosmetycznej oraz salony motocyklowe i samochodowe.

 Odpowiadamy szybko na wyceny. Proponujemy świetne warunki współpracy – krótkie terminy realizacji i profesjonalną obsługę z dowozem lub przesyłką kurierską. Minimalna wartość zamówienia ze względu na proces produkcji wynosi 100 zł netto.